O nas

Rozpocznij z nami podróż po świecie piwa rzemieślniczego w naszym kontraktowym browarze, gdzie kreatywność spotyka się z tradycją. Browar założyliśmy w czerwcu 2021 roku. Pochodzimy z urokliwego miasta Kluczbork na Opolszczyźnie, gdzie tchnęliśmy nowe życie w dawne tradycje browarnicze, szybko zdobywając uznanie wśród wybrednych miłośników piwa rzemieślniczego. Nasze nowości są niecierpliwie oczekiwane ze względu na połączenie nowatorskich smaków i fascynujących nazw na etykietach. Nasz browar to nie tylko lokalny faworyt; zyskał oddaną grupę fanów w całej Polsce i poza jej granicami. Dołącz do nas, aby delektować się sztuką piwowarstwa, która przekracza granice! 

Browar Miastolas O nas
Browar Miastolas O nas
Browar Miastolas O nas

Jak zaczynaliśmy

Browar Miastolas powstał z połączenia autentycznej piwowarskiej pasji Michała Rawskiego z doświadczeniem przedsiębiorcy i właściciela pubów Tomka Kirsza. Krótko potem do teamu dołączył Przemek Leszczyński – ikona piwnej rewolucji, współtwórca jednego z pierwszych w Polsce browarów rzemieślniczych. 

Browar Miastolas Jak zaczynaliśmy
Browar Miastolas Jak zaczynaliśmy
Browar Miastolas Jak zaczynaliśmy

Jak warzymy

Warzymy style klasyczne, nowofalowe oraz własne wariacje smakowe. Stawiamy na jakość i niestandardową interpretację piwnych styli. Co sprawia, że nasze piwa są tak wyjątkowe? Przede wszystkim używamy świeżego i najwyższej jakości aromatycznego chmielu z różnych stron globu, oraz doskonałego słodu, a nasze drożdże dostają doskonałe warunki do przeprowadzenia czystej fermentacji. Idealnie czysty i pozbawiony tlenu rozlew dopełnia dzieła. 

Browar Miastolas Jak warzymy
Browar Miastolas Jak zaczynaliśmy
Browar Miastolas Jak zaczynaliśmy

Jak myślimy

Nazwa browaru – Miastolas - to neologizm, który znacząco obrazuje filozofię działania jego twórców. W dzisiejszych czasach wzrasta znaczenie ekologii, coraz więcej zieleni pojawia się w przestrzeni miejskiej. Dlatego oprócz warzenia piwa browar Miastolas ma pewne zasady: produkujemy ekologicznie, promujemy, inspirujemy, jesteśmy aktywną częścią zielonych zmian, sadzimy drzewa, tworzymy zielone miejsca w centrach miast. Z tego samego powodu nasze piwa noszą fantazyjne nazwy, w których mieszkańcom lasu nadajemy ludzkich cech. 

MIASTOLAS

Kirsz Rawski Leszczyński Spółka Jawna

Marszałka Piłsudskiego 1/A
46-200 Kluczbork